Baza Wiedzy → Bazy danych, szyfrowanie → Klucz kryptograficzny

Klucz kryptograficzny

Co to jest klucz kryptograficzny? Jak wpływa na moje dane?

Klucz kryptograficzny służy do zabezpieczenia danych o podwyższonym stopniu prywatności, takich jak dane logowania. Klucz kryptograficzny jest inny dla każdego użytkownika i każdego stanowiska.

Dane wymagające dodatkowego zabezpieczenia są szyfrowane symetrycznie przy użyciu klucza kryptograficznego. Odszyfrowanie tych danych wymaga użycia tego samego klucza. W przypadku braku właściwego klucza, zaszyfrowane dane będą bezużyteczne.

Szyfrowanie jest wykonywane z użyciem 128-bitowego lub 256-bitowego klucza symetrycznego za pomocą algorytmu AES w trybie ECB lub CBC z wypełnieniem PKCS7. Jest to wystarczająco dobre szyfrowanie dla typowych zastosowań.

Klucz kryptograficzny jest weryfikowany pod kątem ważności. Klucz kryptograficzny zostanie unieważniony na przykład wtedy, gdy wykryte zostanie jego niewłaściwe użycie. Unieważnie powoduje zresetowanie klucza. » zobacz jak

W razie potrzeby klucz kryptograficzny możesz zresetować samodzielnie. » zobacz jak

Te funkcje zawarte są w pakiecie Administracja.
zobacz więcej →.
Klucz kryptograficzny jest nieważny Co to znaczy, że klucz kryptograficzny jest nieważny? Jak to wpłynie na moje dane? » zobacz

Resetowanie klucza kryptograficznego Jak mogę unieważnić i zresetować klucz kryptograficzny? » zobacz

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 9 do 16

Klucz kryptograficzny: Co to jest klucz kryptograficzny? Jak wpływa na moje dane? - Baza Wiedzy
Klucz kryptograficzny służy do zabezpieczenia danych o podwyższonym stopniu prywatności, takich jak dane logowania. Klucz kryptograficzny jest inny dla każdego użytkownika i każdego stanowiska. Dowiedz się więcej!